Lehká a neutrální chuť
nenaruší ostatní vjemy, je
tak ideální k vínu

Správně servírovaná Aquila
zažene žízeň a příjemně
osvěží

Vyvěrá z chráněných
podzemních pramenů
v okolí Karlových Varů

Dostupná v malé 0,33l
i větší 0,75l láhvi

Voda vhodná k vínu

Voda vhodná k vínu

Volba vína může zážitek z jídla podtrhnout, nebo ho naopak úplně zničit. Podobně voda, může zdůraznit, nebo naopak pokazit zážitek z vína. Aquila díky své neutrální chuti nenaruší ostatní chuťové vjemy a je tak ideální vodou pro milovníky vína.

Chcete znát důvody proč?

Voda je při pití vína důležitá, protože pomáhá organismu vyrovnat se s následky působení alkoholu.

Voda může chuť vína zničit, nebo podtrhnout. Zabijákem chuti nejsou jen nekvalitní vody, ale i kvalitní vody s vysokým obsahem minerálů.

Jen díky čisté, pramenité vodě bez příchutí nebo pachutí může víno vyznít ve všech jeho tónech tak, jak ho vinař připravil.

Jen vhodně vybraná balená voda znamená stabilní a kontrolovanou kvalitu, která garantuje, že nijak neovlivní zážitek z vína.

Pramenitá voda Aquila splňuje všechny popsané body a může být tak bez výhrad považována za ideálního přítele všech milovníků vína.

Aquila je partnerem významných vinařských soutěží:

Král vín

„Voda může zásadním způsobem ovlivnit výsledný dojem z vína svou chutí a kvalitou. Pouze čistá pramenitá voda neutrální chuti nechá víno vyznít v plné šíři a v takové podobě, jak jej vinař vyrobil.“

Branko Černý

Salón vín

„K vínu mohu doporučit neperlivou vodu, která je čerpána z podzemních hlubinných pramenů, kde je zaručena kvalita a stálé senzorické vlastnosti vody. V neposlední řadě je pro mne důležitá i estetika podávání a servírování vody. A zde u mne jednoznačně vyhrává pramenitá voda ve skleněných lahvích pininfarina.“

Ing. Marek Babisz

Správné degustování vína

Správné degustování vína

Proč se vínem krouží a do jaké sklenice patří? Jak ochutnávat, posuzovat či servírovat se dozvíte z našeho krátkého someliérského kurzu.

Zobrazit celý článek

Nejrozšířenější odrůdy vín v ČR

Nejrozšířenější odrůdy vín v ČR

Víte, jaké víno vybrat? Průvodce českými víny vám poradí, k čemu se víno hodí, na jakou teplotu jej vychladit či jaká je jeho charakteristická vůně.

Zobrazit celý článek
Pininfarina

O pininfarina

Pininfarina patří k nejznámějším italským společnostem se zaměřením na design a vývoj karosérií pro automobily. Vznikla již v roce 1930 a je proslulá automobily Ferrari, Maserati a Alfa Romeo.

Její osobitý styl a design však není spojen pouze s automobily, ale například i s architekturou, interiéry, titanovým nádobím či právě skleněnými grand lahvemi, jež zdobí pramenitou vodu Aquila a minerální vodu Mattoni.